woensdag, april 18, 2018

Ronde 25 clubcompetitie Lewenborg + Lewenborg 3 wint in Middelstum


Vertrouwde mail van Douwe en Jan, met respectievelijk de resultaten en nieuwe ranglijst na ronde 25 in de onderlinge competitie en de laatste verrichtingen van Lewenborg 3 in de NOSBO:

Beste schakers

Hierbij de uitslagen en stand na de 25e ronde:

SC Lewenborg -  - Interne Competitie 2017-2018

Partijen in Ronde 25 - 17-04-2018.

  1 Piet Beetsma          -  Hiddo Zuiderweg      0-1   
  2 Klaas Dijkhuizen      -  Marcel Pouw          1-0   
  3 Albert Prins          -  Jan Wiebe van Veen   ½-½   
  4 Boudewijn Hoogeboom   -  Douwe Pol            1-0   
  5 Jacob Bosgra          -  Sjak Rijploeg        0-1   
  6 Siemen Visser         -  Tony Westermann      0-1   
  7 Herman Wiegeraad      -  Henk Triemstra       ½-½   
  8 Zenia Siebe           -  Paring bye         

    Jan Drolenga        -  Afw voor club  
    Jan Schut           -  Afw voor club   
    Fred Luining        -  Afw voor club  
    Arthur Uyleman      -  Afw voor club   
    John Souhoka        -  Afw voor club  
    Durk Elzinga        -  Afw voor club    

SC Lewenborg -  - Interne Competitie 2017-2018

Rangschikking na Ronde 25 - 17-04-2018.
Pos Cat Naam                  Score Prt   W   R   Ptn  BRtg GemRT   TPR  W-We  S
  1 A   Hiddo Zuiderweg         768  17  11   5  13,5  1880  1725  1959  1,64 -1
  2 A   Klaas Dijkhuizen        707  19  13   2  14,0  1859  1715  1894  1,25  1
  3 B   Piet Beetsma            596  17   5   8   9,0  1736  1688  1709 -0,43  1
  4 A   Albert Prins            571  16   4   9   8,5  1687  1704  1726  1,09  0
  5 A   Marcel Pouw             562  21  11   6  14,0  1855  1652  1772 -1,10 -1
  6 B   Douwe Pol               546  18   6   5   8,5  1697  1720  1701  0,07  0
  7 A   Jan Wiebe van Veen      503  16   5   6   8,0  1736  1606  1606 -2,32  0
  8 A   Roy Bons                486  17   6   4   8,0  1796  1636  1615 -3,32 -1
  9 B   Jan Drolenga            477  14   6   5   8,5  1622  1686  1762  2,68  0
 10 B   Rudy Frieswijk          471  18   8   5  10,5  1642  1611  1669  0,98  0
 11 B   Jan Schut               451  17   5   6   8,0  1544  1542  1522 -0,54  1
 12 B   Boudewijn Hoogeboom     419  20   7   5   9,5  1598  1554  1536 -0,83  2
 13 B   Fred Luining            402  16   3   8   7,0  1462  1540  1497  0,34  0
 14 A   Ramon Middeljans        401  11   7   0   7,0  1813  1702  1800  0,23 -1
 15 C   Sjak Rijploeg           395  22  10   5  12,5  1350  1431  1479  3,34  0
 16 B   Arthur Uyleman          380  18   8   4  10,0  1352  1356  1394  1,30  0
 17 C   Alex van Huisstede      328  16  11   1  11,5  1617  1352  1515 -0,32  0
 18 C   Jacob Bosgra            316  21   6   6   9,0  1272  1398  1348  1,38 -1
 19 B   John Souhoka            292  20   7   3   8,5  1323  1374  1300 -0,85 -1
 20 C   Harm Buter              284  20   5   6   8,0  1345  1392  1321 -0,91  2
 21 C   Durk Elzinga            278  15   5   4   7,0  1318  1356  1333  0,29 -1
 22 C   Siemen Visser           274  21   8   3   9,5  1386  1295  1277 -1,85  0
 23 C   Tony Westermann         268   4   4   0   4,0  1580  1080  1880  0,34  0
 24 C   Herman Wiegeraad        221  19   5   5   7,5  1184  1262  1188 -0,71  1
 25 A   Mario van der Raad      215   7   3   2   4,0  1899  1336  1386 -2,23  1
 26 A   Roelof Rubingh          171   4   2   1   2,5  1775  1714  1803  0,17  0
 27 C   Henk Triemstra          164  18   5   3   6,5   927  1219  1120  2,02 -2
 28 C   Zenia Siebe             156   3   0   0   0,0   600  1070   270 -0,28  1
 29 C   Jouke Luxema             96  17   3   0   3,0   896  1252   985 -0,56 -1
 30 B   Johan Jans               76   1   1   0   1,0  1616  1386  2186  0,21  1
 31 C   Metta Brandsma           63  16   1   1   1,5   852  1242   848 -0,79 -2 


SC Lewenborg -  - Interne Competitie 2017-2018

Categorie A na Ronde 25 - 17-04-2018.
Pos Cat Naam                  Score Prt   W   R   Ptn  BRtg GemRT   TPR  W-We  S
  1 A   Hiddo Zuiderweg         768  17  11   5  13,5  1880  1725  1959  1,64 -1
  2 A   Klaas Dijkhuizen        707  19  13   2  14,0  1859  1715  1894  1,25  1
  3 A   Albert Prins            571  16   4   9   8,5  1687  1704  1726  1,09  0
  4 A   Marcel Pouw             562  21  11   6  14,0  1855  1652  1772 -1,10 -1
  5 A   Jan Wiebe van Veen      503  16   5   6   8,0  1736  1606  1606 -2,32  0
  6 A   Roy Bons                486  17   6   4   8,0  1796  1636  1615 -3,32 -1
  7 A   Ramon Middeljans        401  11   7   0   7,0  1813  1702  1800  0,23 -1
  8 A   Mario van der Raad      215   7   3   2   4,0  1899  1336  1386 -2,23  1
  9 A   Roelof Rubingh          171   4   2   1   2,5  1775  1714  1803  0,17  0

Categorie B na Ronde 25 - 17-04-2018.
Pos Cat Naam                  Score Prt   W   R   Ptn  BRtg GemRT   TPR  W-We  S
  1 B   Piet Beetsma            596  17   5   8   9,0  1736  1688  1709 -0,43  1
  2 B   Douwe Pol               546  18   6   5   8,5  1697  1720  1701  0,07  0
  3 B   Jan Drolenga            477  14   6   5   8,5  1622  1686  1762  2,68  0
  4 B   Rudy Frieswijk          471  18   8   5  10,5  1642  1611  1669  0,98  0
  5 B   Jan Schut               451  17   5   6   8,0  1544  1542  1522 -0,54  1
  6 B   Boudewijn Hoogeboom     419  20   7   5   9,5  1598  1554  1536 -0,83  2
  7 B   Fred Luining            402  16   3   8   7,0  1462  1540  1497  0,34  0
  8 B   Arthur Uyleman          380  18   8   4  10,0  1352  1356  1394  1,30  0
  9 B   John Souhoka            292  20   7   3   8,5  1323  1374  1300 -0,85 -1
 10 B   Johan Jans               76   1   1   0   1,0  1616  1386  2186  0,21  1

Categorie C na Ronde 25 - 17-04-2018.
Pos Cat Naam                  Score Prt   W   R   Ptn  BRtg GemRT   TPR  W-We  S
  1 C   Sjak Rijploeg           395  22  10   5  12,5  1350  1431  1479  3,34  0
  2 C   Alex van Huisstede      328  16  11   1  11,5  1617  1352  1515 -0,32  0
  3 C   Jacob Bosgra            316  21   6   6   9,0  1272  1398  1348  1,38 -1
  4 C   Harm Buter              284  20   5   6   8,0  1345  1392  1321 -0,91  2
  5 C   Durk Elzinga            278  15   5   4   7,0  1318  1356  1333  0,29 -1
  6 C   Siemen Visser           274  21   8   3   9,5  1386  1295  1277 -1,85  0
  7 C   Tony Westermann         268   4   4   0   4,0  1580  1080  1880  0,34  0
  8 C   Herman Wiegeraad        221  19   5   5   7,5  1184  1262  1188 -0,71  1
  9 C   Henk Triemstra          164  18   5   3   6,5   927  1219  1120  2,02 -2
 10 C   Zenia Siebe             156   3   0   0   0,0   600  1070   270 -0,28  1
 11 C   Jouke Luxema             96  17   3   0   3,0   896  1252   985 -0,56 -1
 12 C   Metta Brandsma           63  16   1   1   1,5   852  1242   848 -0,79 -2



Lewenborg 3 wint laatste wedstrijd van het seizoen.

    Middelstum 2     1409 - Lewenborg 3    1437 2½ - 3½
1. Bert Koster      1498 - Jan Drolenga   1622 1  - 0
2. Ben Sloot        1517 - Jan Schut      1544 ½  - ½
3. Be Prins         1468 - Fred Luining   1462 0  - 1
4. Sjouke Gerbens   1406 - Arthur Uyleman 1352 0  - 1
5. Joost van Melle  1402 - John Souhoka   1323 1  - 0
6. Jan van den Berg 1162 - Durk Elzinga   1318 0  - 1

   Klasse 2B     Mp Bp  1  1  2  2  3  3  4  4  Rav
1. ScepU         8  22  x  x  5  3  4½ 3  4½ 2  1475
2. Paardensprong 6  17½ 1  3  x  x  3  2½ 3½ 4½ 1299
3. Lewenborg 3   6  16½ 1½ 3  3  3½ x  x  2  3½ 1432
4. Middelstum 2  4  16  1½ 4  2½ 1½ 4  2½ x  x  1424

   Lewenborg 3    r1 r2 r3 r4 r5 r6 W  N Brd Kl KNSB TPR  RaTg  W-We
1. Jan Drolenga   ½  1  1  1  -  0  3½ 5 1.2 1z 1622 1732 1582 +0.948
2. Jan Schut      ½  ½  ½  ½  0  ½  2½ 6 1.7    1544 1502 1562 -0.329
3. Fred Luining   ½  0  0  0  1  1  2½ 6 2.8 2w 1462 1371 1431 -0.664
4. Arthur Uyleman 0  ½  -  -  ½  1  2  4 3.8    1352 1316 1316 -0.192
5. John Souhoka   0  0  1  0  0  0  1  6 4.7    1323 1125 1401 -2.069
6. Durk Elzinga   0  0  -  1  1  1  3  5 5.4 1z 1318 1238 1166 +0.165
7. Siemen Visser  -  -  0  -  1  -  1  2 5.5 2w 1386 952  952  -0.858
8. Sjak Rijploeg  -  -  ½  ½  -  -  1  2 6   2z 1350 1106 1106 -0.483

zondag, april 15, 2018

Laatste (gemeenschappelijke) NOSBO-ronde promo-tieklasse en de klassen 1A en 1B

In de gezamenlijke laatste ronde van de promotieklasse en de eerste klasse wist Lewenborg niet te scoren (Jan).
Maar gezellig was het wel in Zuidlaren en mijn felicitaties aan de kam-pioenen (Albert).
Promotieklasse             Mp Bp  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Rav
1.  Assen 2                14 47  x  3½ 5½ 5  5  7  6½ 5½ 3  6  1825 K
2.  Haren&Oostermoer   13 41½ 4½ x  5  4½ 5  5½ 3  3½ 4  6½ 1766
3.  SISSA 4                12 42½ 2½ 3  x  5  6  3½ 6  6  5  5½ 1760
4.  Groninger Combinatie 4 12 42½ 3  3½ 3  x  4½ 4½ 5½ 6½ 5  7  1766
5.  Staunton 2             10 38  3  3  2  3½ x  4½ 6  6  5½ 4½ 1732
6.  Het Kasteel            8  36½ 1  2½ 4½ 3½ 3½ x  6½ 3½ 4½ 7  1753
7.  Lewenborg              8  31  1½ 5  2  2½ 2  1½ x  4½ 5½ 6½ 1790
8.  Leek                   6  27  2½ 4½ 2  1½ 2  4½ 3½ x  2  4½ 1684
9.  HSP/Veendam 2          5  31  5  4  3  3  2½ 3½ 2½ 6  x  1½ 1692
10. Middelstum             2  23  2  1½ 2½ 1  3½ 1  1½ 3½ 6½ x  1668

   SISSA 4            1759 - Lewenborg           1745 6 - 2
1. Enno Scheffer      1908 - Klaas Dijkhuizen    1859 ½ - ½
2. Marcel Pouw        1855 - Roy Bons            1796 1 - 0
3. Sjoerd Rookus      1785 - Aldert-Jan Grashuis 1847 1 - 0
4. Jorn Torenbosch    1708 - Hiddo Zuiderweg     1880 ½ - ½
5. Paul van Velthoven 1654 - Mario van der Raad  1899 ½ - ½
6. Sophie Welling     1658 - Ramon Middeljans    1813 ½ - ½
7. Johan Visser       1679 - Jan Schut           1544 1 - 0
8. Maarten Roorda     1822 - John Souhoka        1323 1 - 0 John ging in een goede stand door de vlag !



   Lewenborg           r1 r2 r3 r4 r5 r6 r7 r8 r9 W  N Brd Kl KNSB TPR  RaTg  W-We
1.  Klaas Dijkhuizen    1  1  0  0  1  1  ½  0  ½  5  9 1   1w 1859 1942 1902 0.876
2.  Roy Bons            1  0  0  ½  ½  1  0  ½  0  3½ 9 2   1z 1796 1775 1856 0.630
3.  Aldert-Jan Grashuis -  1  0  0  1  ½  -  ½  0  3  7 3.6 1w 1847 1732 1783 1.103
4.  Mario van der Raad  0  -  -  1  ½  ½  0  -  ½  2½ 6 3.7    1899 1644 1704-2.030
5.  Hiddo Zuiderweg     ½  1  ½  ½  1  0  ½  ½  ½  5  9 4   1z 1880 1837 1798-0.388
6.  Rudy Frieswijk      -  -  0  -  -  -  0  -  -  0  2 5.5    1642 976  1776-0.653
7.  Ramon Middeljans    1  0  1  0  1  -  -  -  ½  3½ 6 5.7 2z 1813 1738 1678-0.715
8.  Douwe Pol           -  -  -  -  -  ½  ½  0  -  1  3 5.7 1z 1697 1639 1762-0.235
9.  Jan Wiebe van Veen  -  ½  -  -  -  -  -  0  -  ½  2 6.5 2w 1736 1476 1669-0.684
10. Roelof Rubingh      1  ½  ½  -  1  ½  -  -  -  3½ 5 6.6 1w 1775 1768 1618+0.092
11. Piet Beetsma        -  -  -  0  -  -  -  0  -  0  2 7   2z 1736 932  1732-0.915
12. Jan Schut           -  -  -  -  -  -  -  -  0  0  1 7   1w 1544 879  1679-0.318
13. Rick Kompaan        ½  -  -  -  -  -  -  -  -  ½  1 7   1z 1813 1688 1688-0.138
14. Boudewijn Hoogeboom -  -  0  -  -  1  0  0  -  1  4 7.5 4w 1598 1566 1758-0.159
15. John Souhoka        -  -  -  -  -  -  -  -  0  0  1 8   1z 1323 1022 1822-0.040
16. Albert Prins        ½  ½  -  ½  ½  -  -  -  -  2  4 8      1687 1596 1596-0.436
17. Jan Drolenga        -  -  -  -  -  -  0  -  -  0  1 8   1z 1622 841  1641-0.473

     Klasse 1B              Mp Bp  1  2  3  4  5  6  7  8  Rav
    1. Roden 1                11 37  x  4½ 5½ 4  5½ 3  6½ 8  1783 K
  2. Groninger Combinatie 5 11 34  3½ x  4½ 6  5½ 4½ 6  4  1705
  3. Lewenborg 2            8  31  2½ 3½ x  5½ 4½ 3  6  6  1645
  4. Bedum                  8  28½ 4  2  2½ x  4  4½ 5  6½ 1661
  5. Staunton 3             7  26½ 2½ 2½ 3½ 4  x  4½ 5  4½ 1588
  6. Van der Linde          6  28  5  3½ 5  3½ 3½ x  2½ 5  1618
  7. DAC                    4  22½ 1½ 2  2  3  2  5½ x  6½ 1547
  8. SISSA 5                1  15½ 0  4  2  1½ 3½ 3  1½ x  1495


Roden 1             1794 - Lewenborg 2         1676 5½ - 2½
1. Ward Romeijnders 1938 - Jan Wiebe van Veen  1736 1  - 0
2. Ger Battjes      1920 - Peter Delis         1697 ½  - ½
3. Tom Visser       1849 - Albert Prins        1687 ½  - ½
4. Lieuwe Boskma    1758 - Douwe Pol           1697 ½  - ½
5. Ruurd Kunnen     1757 - Piet Beetsma        1736 ½  - ½
6. Johan Zwanepol   1733 - Rudy Frieswijk      1642 ½  - ½
7. Dick Dalmolen    1672 - Boudewijn Hoogeboom 1598 1  - 0
8. Henk van Bemmel  1721 - Johan Jans          1616 1  - 0

    Lewenborg 2         r1 r2 r3 r4 r5 r6 r7 W  N Brd Kl KNSB TPR  RaTg  W-We
1.  Jan Wiebe van Veen  1  ½  ½  -  ½  ½  0  3  6 1      1736 1817 1817 +0.663
2.  Peter Delis         -  0  ½  -  -  ½  ½  1½ 4 2      1697 1675 1766 -0.217
3.  Albert Prins        ½  -  1  -  -  ½  ½  2½ 4 2.8    1687 1753 1662 +0.380
4.  Douwe Pol           ½  0  1r 0  1  ½  ½  2½ 6 3      1697 1613 1673 -0.571
5.  Piet Beetsma        1  1  1  0  0  1  ½  4½ 7 4.1 1w 1736 1746 1641 +0.503
6.  Rudy Frieswijk      -  1  1  ½  ½  ½  ½  4  6 4.8    1642 1718 1595 +0.783
7.  Jan Schut           1  -  -  ½  0  -  -  1½ 3 6   1z 1544 1604 1604 +0.251
8.  Boudewijn Hoogeboom 1  1  1  0  0  1  0  4  7 6.1 1w 1598 1569 1518 -0.046
9.  Jan Drolenga        1  ½  -  -  1  -  -  2½ 3 6.7 1z 1622 1785 1508 +0.683
10. Fred Luining        0  -  -  1  -  -  -  1  2 7      1462 1414 1414 -0.126
11. Johan Jans          -  ½  0  1  ½  1  0  3  6 7.5    1616 1545 1545 -0.526




















In mijn partij tegen Tom Visser had ik vanaf het middenspel een licht overwicht, waarmee ik zeer waarschijnlijk niet optimaal ben omgegaan. Ook in de slotstelling waarin ik (uiteraard) remise aanbood had ik goede, zo niet de beste kansen, maar begon ik de druk van naderende tijdnood te voelen en dan moet je wat. De een speelt door, de ander niet. 
Wordt vervolgd.

vrijdag, april 13, 2018

Stand bij SC Lewenborg na rapidavond met Cochrane gambiet


Enigszins verlaat, maar toch, hier de stand in de gambietcompetitie / rapid bij SC Lewenborg. Op dinsdag 10 april was het de beurt aan het Cochrane gambiet. Wie kent het niet!

Cochrane gambiet: 1.e4 e5 2.Pf3 Pf6 3.Pxe5 d6 4.Pxf7!?

SC Lewenborg -  - Rapid 2017-2018

Partijen in Ronde 4 - 10-4-2018.

  1 Douwe Pol             -  Jan Wiebe van Veen   0-1   
  2 Roy Bons              -  Klaas Dijkhuizen     1-0   
  3 Jan Schut             -  Arthur Uyleman       ½-½   
  4 Sjak Rijploeg         -  Henk Triemstra       1-0   
  5 John Souhoka          -  Jouke Luxema         1-0   
  6 Tony Westermann       -  Hiddo Zuiderweg      1-0   
  7 Herman Wiegeraad      -  Rudy Frieswijk       0-1   
  8 Zenia Siebe           -  Boudewijn Hoogeboom  0-1   

Partijen in Ronde 5 - 10-4-2018.

  1 Douwe Pol             -  Roy Bons             ½-½   
  2 Jan Wiebe van Veen    -  Arthur Uyleman       1-0   
  3 Klaas Dijkhuizen      -  Sjak Rijploeg        1-0   
  4 Jan Schut             -  John Souhoka         1-0   
  5 Rudy Frieswijk        -  Tony Westermann      ½-½   
  6 Boudewijn Hoogeboom   -  Henk Triemstra       1-0   
  7 Jouke Luxema          -  Herman Wiegeraad     ½-½   
  8 Hiddo Zuiderweg       -  Zenia Siebe          1-0   

Partijen in Ronde 6 - 10-4-2018.

  1 Roy Bons              -  Jan Wiebe van Veen   1-0   
  2 John Souhoka          -  Douwe Pol            0-1   
  3 Arthur Uyleman        -  Klaas Dijkhuizen     0-1   
  4 Boudewijn Hoogeboom   -  Jan Schut            1-0   
  5 Rudy Frieswijk        -  Sjak Rijploeg        1-0   
  6 Henk Triemstra        -  Hiddo Zuiderweg      0-1   
  7 Tony Westermann       -  Ryan Bons            1-0   

SC Lewenborg -  - Rapid gambiet 2017-2018

Rangschikking na Ronde 6 - 10-4-2018 - Rapid.
Pos Naam                  Score Prt   W   R   SBgr  BRtg GemRT   TPR  W-We
  1 Roy Bons                4,5   6   4   1   15,3  1860  1598  1789 -0,13
  2 Douwe Pol               4,5   6   4   1   12,8  1676  1584  1774  0,94
  3 Jan Wiebe van Veen      4,0   6   4   0   12,5  1740  1600  1720  0,11
  4 Klaas Dijkhuizen        4,0   6   4   0    9,0  1852  1519  1640 -0,97
  5 Boudewijn Hoogeboom     3,0   3   3   0   11,3  1603   995  1795  0,40
  6 Tony Westermann         2,5   3   2   1   14,0  1580  1632  1912  1,19
  7 Ramon Middeljans        2,5   3   2   1   14,0  1834  1569  1848  0,15
  8 Arthur Uyleman          2,5   6   2   1    7,8  1383  1668  1610  1,30
  9 Rudy Frieswijk          2,5   3   2   1   12,5  1660  1363  1643  0,05
 10 Jan Schut               2,5   6   2   1    3,3  1530  1464  1406 -0,68
 11 Sjak Rijploeg           2,0   6   2   0    1,5  1313  1472  1352 -0,13
 12 Hiddo Zuiderweg         2,0   3   2   0    7,3  1847  1012  1132 -0,82
 13 John Souhoka            2,0   6   2   0    1,5  1353  1371  1251 -0,79
 14 Johan Jans              1,5   3   1   1    8,0  1626  1541  1541  0,06
 15 Harm Buter              1,5   3   1   1    5,8  1316  1312  1312  0,02
 16 Durk Elzinga            1,0   3   0   2    6,0  1340  1360  1240 -0,50
 17 Jouke Luxema            1,0   5   0   2    3,3   930  1366  1125  0,59
 18 Herman Wiegeraad        0,5   2   0   1    5,8  1196  1295  1104 -0,37
 19 Henk Triemstra          0,0   6   0   0    0,0   855  1494   694 -0,15
 20 Ryan Bons               0,0   1   0   0    6,3  1390  1580   780 -0,25
 21 Zenia Siebe             0,0   2   0   0    4,0   600  1725   925  0,00